Co u nas w sierpniu i wrześniu??

Sierpień mija nam pracowicie, a we wrześniu potrzebne będzie chyba dodatkowe turbo doładowanie! Dziękujemy, to Wy nas napędzacie do działania i sprawiacie, że Kura jest potrzebna!

29 sierpnia (wtorek) i 26 września (wtorek) poprowadzimy warsztaty dla członków i przyjaciół Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.

31 sierpnia (czwartek) Kura Modowa odwiedzi dzieciaki spędzające czas na półkoloniach kulinarnych w Cotton Mill. Będziemy przygotowywać zdrowe słodkości i przekąski, którym nie oprą się łasuchy. Wolnych miejsc na zajęcia niestety już nie ma, ale nic straconego – szykują się następne wydarzenia dla dużych i małych!

W sobotę 16 września (sobota) o 10.00 zapraszamy do Porcji (Roosevelta 7, Łódź) na warsztat chlebowy. W programie: tajemna wiedza na temat zakwasu i pieczenia chleba. Każdy uczestnik otrzyma porcję kilkuletniego zakwasu żytniego w ozdobnym szklanym słoiczku, przepis na domowy wypiek, listę zdrowych zamienników i, a może przede wszystkim, wiedzę o tym, jak wrócić do tradycyjnego rytuału, dzięki któremu dom będzie pachnieć świeżym chlebem. Poczęstujemy Was chlebem, przyrządzonym zgodnie ze zdradzonymi podczas warsztatów tajnikami oraz pysznymi pastami roślinnymi przygotowanymi jak zawsze przez wspaniały zespół Porcji. Dołączenie do wydarzenia nie oznacza rezerwacji miejsca na warsztacie. Zajęcia odbędą się w kameralnej grupie a ilość miejsc jest ograniczona! Koszt udziału w warsztacie to 29 zł. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja i przedpłata na konto. Kontakt w sprawie zapisów: warsztaty@kuramodowa.pl. Pod tym mailem odpowiemy również na wszystkie pytania.

Ciąg dalszy na naszym Fanpage'u ;)

Co robi Kura Modowa? - Aktualnie realizowane projekty

W ostatnim czasie namnożyło się projektów, w których uczestniczy bądź realizuje Kura Modowa. Oto one:

  • Warsztaty zdrowego odżywiania półkolonie –Urząd Miasta w Łodzi/Szkoła Podstawowa 79 w Łodzi
  • Warsztaty zdrowego odżywiania półkolonie – miejsce Cotton Mill
  • Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego –warsztaty
  • Projekt w szkołach podstawowych– warsztaty Fundacja Rodzice Przyszłości
  • Projekt dla Seniorów – warsztaty dla Fundacji Biosynergia i Drużyny Ku
  • Projekt dietetyczny –konsultacje on line, pisanie jadłospisów, Fundacja Rodzice Przyszłości
  • konsultacje dietetyczne
  • Klub Zdrowej Tarczycy w Movimento-warsztaty
  • Studio Kulinarne dla dzieci w Cotton Mill - warsztaty

Pogotowie zakwasowe w PORCJI

UWAGA! KURA MODOWA wraz z PORCJĄ uaktywniły POGOTOWIE ZAKWASOWE! Tych, którzy już byli na naszych warsztatach, tych, którzy się dopiero na nie wybierają, tych, którzy pieką i tych, którzy dopiero się do tego przymierzają a także... wszystkich pozostałych fanów chleba na zakwasie z przyjemnością informujemy, że do Porcja Łódź, Roosevelta 7 można zgłosić się po nasz cudowny, silny zakwas żytni.Będziemy wdzięczne jeśli podacie dalej wiadomość. Pięknego wtorku kochani!!!

Dzień z Kurą na Wsi w lipcu :)

9 lipca (niedziela) wybieramy się na pierwszy wspólny wyjazd za miasto, który roboczo nazwałyśmy Dniem Kury na wsi. Planujemy wspólne, zdrowe gotowanie, kręcenie kosmetyków naturalnych i odprężający masaż dźwiękiem mis tybetańskich i gongów. Będziemy odpoczywać, relaksować się, rozmawiać i ładować akumulatory dobrą energią. 
Czekają na nas:
* Zdrowy, sycący, wspólnie przygotowany lekki, roślinny obiad z sezonowych składników;
* Słodki poczęstunek bez białego cukru, który zachwyci nawet największe łasuchy;
* Rozmowa o tym, jak zorganizować pracę w kuchni i domu, by nie stać godzinami przy garnkach, mieć czas dla siebie i rodziny ale nie rezygnować ze zdrowych posiłków;
* Elementy warsztatu na temat prowadzenia domu bez chemii;
* Warsztaty z samodzielnego kręcenia kosmetyków naturalnych podczas których przygotujemy kremy do twarzy i ciała;
* Masaż dźwiękiem mis tybetańskich i gongów w wykonaniu niezastąpionej Sylwii Ozimek; 
* Rozmowy, spacery i inspiracje;
* Zaciszna, urokliwa okolica.

Spotykamy się o 9.30 w domu, który powstał z dawnego gospodarstwa w Nowostawach Dolnych. Tym, którzy nie mogą dojechać samodzielnie samochodami zaproponujemy wspólną podróż. Skończymy spotkanie około 18.30, by na noc wrócić do domów. 

Koszt wyjazdu to 180 zł. Dla osób, które wpłacą przed 15.06 cena first minute – 160 zł. 

Zapisy: warsztaty@kuramodowa.pl

Uwaga! Gdyby z jakiegoś powodu nie zebrała się grupa, wyjazd odwołamy lub zmienimy termin a wpłaty oczywiście oddamy!

Dzieciaki Miksują: zdrowy krem dla skóry

Czy wiecie, że odżywianie organizmu od zewnątrz jest równie ważne, jak spożywanie zdrowych pokarmów? 
Zdrową edukację w tym zakresie rozpoczynamy już od najmłodszych lat. Dlatego tym razem nasze Studio Kulinarne Dzieciaki Gotują w Cotton Mill Klubobawialnia dla dzieci zamienimy w wyjątkowe laboratorium urody, a nasze dzieci stworzą tu naturalne kremy. Podczas zajęć użyjemy łatwodostępnych, naturalnych, wegańskich składników.

Na zajęcia zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat.

Każdy uczestnik na miejscu zmiksuje krem do twarzy ze składników, które sam wybierze, a także, a może przede wszystkim, dowie się, że można zdrowo dbać o urodę, bez konserwantów, sztucznych barwników, polepszaczy smaku, zapachu i konsystencji. 
Zajęcia poprowadzi Pracownia Odżywiania Naturalnego Kura Modowa

Podczas zajęć:
- zmiksujemy naturalne kremy i zabierzemy je do domu w ozdobnych słoiczkach;
- opowiemy o tym, od czego zależy stan naszej cery oraz jak wspierać urodę od wewnątrz;
- opowiemy, jak radzić sobie z problemami skórnymi oraz co jeść i pić, by pięknie wyglądać;
- przekażemy dzieciom listę kosmetycznych przepisów, zaleceń i inspiracji

Zapraszamy!
Koszt zajęć: 39,00/dziecko
W przypadku rodzeństwa drugie dziecko to koszt: 20,00 zlotych
(obowiązuje przedpłata na konto)

Zapisy: biuro@cottonmill.pl
w treści maila prosimy wpisać:
termin warsztatów, imię, nazwisko, wiek dziecka, kontaktowy numer telefonu do rodziców

Miejsce zajęć: Cotton Mill Klubobawialnia dla dzieci
Łódź, Tymienieckiego 25c lokal 194 (lofty u Scheiblera, parter)

Wielkie otwarcie Klubu Zdrowej Tarczycy!

21 maja o godz. 15.00 rusza Klub Zdrowej Tarczycy do którego zapraszamy wszystkich, którzy chcą zadbać o zdrowie, a szczególnie chorych na Hashimoto. Stworzymy małą, pozytywną społeczność, która będzie się wspierać i inspirować. Podczas Dnia Otwartego opowiemy Wam o pomyśle na Klub, przygotujemy i zdegustujemy zdrowe słodkości, poznamy ćwiczenia wzmacniające dedykowane Hashimoto i weźmiemy udział w ćwiczeniach emisji głosu, tak ważnych dla osób z chorą tarczycą. Poza tym po prostu – spotkamy się, porozmawiamy i spędzimy 2,5-3 godziny w miłym towarzystwie. Partnerem akcji jest niezastąpione Movimento Pilates Studio i to tam, na Krzemienieckiej 2 w Łodzi, się spotkamy. Spotkanie poprowadzi, dietetyczka Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, Justyna Ossowska. Zajęcia wzmacniające – Magda Nowak, emisja głosu – Karolina Jagoda. Udział w spotkaniu kosztuje 5 zł.
Byśmy wiedziały, ile osób przyjdzie, prosimy o zapisy na warsztaty@kuramodowa.pl lub w Movimento! Zapraszamy!

W poszukiwaniu swojej natury. Warsztaty dla Hashimoto

Wiosną zapraszamy na kolejne spotkanie dedykowane osobom zmagającym się z Hashimoto. Omówimy przyczyny napięć w tarczycy na poziomie ciała i umysłu, metody uwalniania napięć w tarczycy i wzmacniania siły umysłu i spokoju serca. Doradzimy, jak rozpocząć oczyszczanie organizmu bez napięć. Szykujemy również inspiracje dotyczące literatury związanej z uwalnianiem blokad w tarczycy.
Ta tematyka jest szczególnie bliska Justynie Ossowskiej. Ma ona doświadczenia własne, jako osoba u której zdiagnozowano wiele lat temu Hashimoto, oraz na podstawie dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, zachodniej dietetyki, biologii totalnej, warsztatów emisji głosu, warsztatów wizerunkowych 4 pory roku, dwupunktu, ustawień helingerowskich, fizykoterapii, muzykoterapii, udziału w szkoleniach i kongresach naturalnych terapii, łączących doświadczenia medycyny wschodniej i zachodniej.
Spotkanie potrwa około 1,5 godz. Koszt udziału to 25 zł/osoba. Dla wszystkich uczestników poczęstunek i oczywiście skrypty. By wziąć udział w warsztacie, należy zgłosić się mailowo na adres: warsztaty@kuramodowa.pl i dokonać przelewu opłaty za warsztat.